Питання-відповідь

Питання-відповідь

1. Скільки часу займає будівля будинку по 'канадській' технології?

Збірка каркаса будівлі проводиться протягом 2-4 тижнів. Потім залишається лише зробити внутрішнє і зовнішнє оздоблення. Тобто виходить, що від моменту затвердження проекту до повністю готового і оздобленого будинку проходить близько двох - трьох місяців.

2. Наскільки міцний будинок з сендвіч-панелей?

Сендвіч-панелі, за рахунок монолітного склеювання, витримує вертикальне навантаження до 14 тонн на панель шириною 1,25 м і поперечне навантаження до 3,5 тонн на 3 кв.м (для будівництва котеджів досить 350 кг на 1 кв.м). В Америці та Канаді з подібних конструкцій зводять будинки в 5 поверхів. В Україні та Росії відповідно до будівельних норм і правил (СНіП) поверховість будівель, що споруджуються з дерев'яних конструкцій, обмежена до двох поверхів і мансарди (запас міцності більш ніж достатній).

3. Яка пожежна безпека будинку з сендвіч-панелей?

SIP-панелі володіють високим рівнем пожежної безпеки внаслідок того, що пінополістирол містить антипірени - речовини, які роблять цей матеріал самозатухаючим. Тобто, без впливу вогню, такий матеріал самостійно потухає. Дерев'яні конструкції будівлі обробляються вогнебіозахисним складом. Готова конструкція будинку з сендвіч-панелей може обробленна зсередини і зовні будь-якими матеріалами (гіпсокртон, штукатурка, сайдинг і тощо). У порівнянні з будинками з дерева або бруса, будинок з SIP-панелей має більш високий рівень безпеки.

4. Чи можуть дрібні гризуни пошкодити конструкцію SIP-будинку?

Будинок з сендвіч-панелей стоїть на досить міцному і високому фундаменті, а утеплювач герметично зашитий усередині конструкції під панеллю і фасадом. Пінополістирол не засвоюється тваринами і мікроорганізмами, тому не використовується ними як корм. Крім того, він не створює середовища для розповсюдження грибків і бактерій. Покриття панелей запобігає розмноженню мікроорганізмів і комах. Що стосується гризунів, то їх поява в будинку, побудованого за SIP-технологією, може бути не більш, ніж будь-якому іншому. За бажанням власника, проводиться обробка нижнього шару панелей сертифікованим, який не представляє небезпеки для здоров'я клієнта засобом. Можна також закрити низ SIP-панелей дрібною металевою сіткою або поставити всередину будинку ультразвуковий прилад, призначений для відлякування гризунів. Все це заважає дрібним гризунам, комахам і мікроорганізмам завдати шкоди будівлі. Практика показує, що жоден будинок не був з'їдений гризунами чи комахами.

5. Чи потрібна спеціальна будівельна техніка для збирання дому з SIP-панелей?

Завдяки легкості SIP-панелей, побудова будинку проводиться без застосування важкої будівельної техніки.

6. Чи тепло в SIP-будинку холодною зимою?

Будинок, побудований з сендвіч-панелей, відомий своїми унікальними енергозберігаючими властивостями. Влітку у вашому котеджі буде прохолодно і комфортно, а взимку, навіть у найлютіший мороз, тепло і затишно! Це пояснюється тим, що стіни з SIP-панелей мають дуже низьку теплову інертність, тобто забирають при нагріванні і віддають при охолодженні зовсім незначна кількість тепла. Таким чином, взимку, коли будинок нагрівається зсередини, стіни не беруть тепло в себе і відповідно не передають його на вулицю. Влітку ж ефект зворотний, тому в жарку погоду в такому будинку панує приємна свіжість. Практика показала, що в період постійного зростання цін на опалення, подібний котедж повністю себе окупає протягом 10 років (тільки за рахунок економії коштів на обігрів будинку). При цьому його власнику немає необхідності купувати потужну і, відповідно, дорогу опалювальну установку. За своїми енергозберігаючим характеристикам сендвіч-панелі набагато перевершують інші матеріали, що використовуются для будівництва будинків і котеджів.

7. Як найкраще опалювати SIP-будинок?

Для SIP-будинку придатна будь-яка система опалення, проте краще всього встановити в ньому електричне опалення з можливістю регулювання температури в кожній кімнаті.

8. Чим можна обробити будинок з сендвіч-панелей?

Не існує ніяких обмежень в обробці покрівлі, фасадів і внутрішніх приміщень SIP-будинку. В якості покрівельного матеріалу може використовуватися: м'яка черепиця, металочерепиця, черепиця з композитних матеріалів, глиняна черепіца. При зовнішній обробці застосовуються: сайдинг, декоративна штукатурка, блокхаус, обкладання цеглою, декоративний камінь. Внутрішнє оздоблення - це, як правило, гіпсокартон, вагонка, блокхауз, декоративна штукатурка, різні види шпалер. Завдяки тому, що стіни будинку з сендвіч-панелей абсолютно гладкі і не вимагають додаткового вирівнювання, власник має можливість значно заощадити на оздоблювальних роботах.

9. Як встановлюються вікна та двері в будинку з SIP-панелей?

Віконні і дверні прорізи вирізані на виробництві та повністю готові для монтажу вікон і дверей. Особливо хочеться відзначити, що виготовлення вікон не потребує попередніх вимірів віконних прорізів. Які прорізи закладені в кресленнях - такими вони і будуть в реальності. Вікна можна замовляти за розмірами заздалегідь, не чекаючи установки стін, а після їх зведення відразу вставлювати віконні блоки, абсолютно не боючись того, що будинок дасть усадку і віконні рами тріснуть. Однак, в цілому технологія встановлення вікон і дверей в будинку з сендвіч-панелей нічим не відрізняється від традиційної.

10. Чи можлива доставка комплектів будинків в інший регіон?

Так, можлива. Вартість доставки залежить від дальності регіону і обмовляється окремо.

11. Наскільки можливе будівництво SIP-будинків у сейсмонебезпечних зонах?

Будинки, побудовані по SIP-технології, витримують землетруси до 9 балів, тому навіть рекомендовані до будівництва в сейсмонебезпечних зонах (наприклад, в Японії і на Сахаліні).

12. Які вимоги висуваються до фундаменту під SIP-будинок? Який тип фундаменту слід вибрати?

Залежно від конструкції котеджу і від типу грунту, на якому стоятиме будинок, найчастіше застосовуються такі види фундаментів: монолітні, збірні залізобетонні, стовпчасті або стрічкові. Будівельні норми рекомендують закладати фундаменти на глибину промерзання грунту. В Україні це становить близько 1,5 м. Природно, що спорудження фундаменту на такій глибині пов'язане з великим обсягом земляних робіт і, відповідно, зі значними витратами. Ми рекомендуємо використання пальового монолітного армованого фундаменту з верхнім ростверком, універсального практично для всіх типів грунтів.

13. Що є несучими елементами конструкції SIP-будинку?

Несучими елементами «канадського» дому є як плити OSB, що входять до складу SIP-панелі, так і дерев'яний каркас. При негативних температурах в середині утеплювача (в стіні) може виникнути так звана «точка роси». Тобто при перепаді температур він буде сиріти, що, в свою чергу, призведе до втрати теплотехнічних властивостей і руйнуванню. Тому при проведенні оздоблювальних робіт потрібна установка додаткових шарів паро-гідроізоляції. Поведінка пінополістиролу при контакті з водою оцінюється з урахуванням двох аспектів: водопоглинання і паропроникність. Пінополістирол не гігроскопічний, кількість води, яка може проникнути в проміжки між гранулами, настільки незначний, що його вплив на теплопровідність можна проігнорувати. Водопоглинання цього матеріалу при зануренні у воду на 7 днів складає 0,5% від обсягу. Дифузія водяної пари в пінополістиролі мала, наслідком чого є повна відсутність конденсату усередині пінополістиролу. З усього вищесказаного можно зробити висновок про те, що установка додаткової ізоляції не потрібна.

14. Чим пінополістирол краще або гірше мінеральної вати?

Пінополістирол характеризується низькою теплопровідністю (0,027-0,040 Вт/Мос) і щільністю (15-40 кг/куб.м). При цьому міцність даного матеріалу дозволяє застосовувати його як конструктивний елемент, який здатен нести значні навантаження протягом тривалого періоду часу. Міцність пінополістиролу на стиснення при 10% лінійній деформації становить для різних марок від 65 до 250 КПа. Мінеральна вата значно поступається пінополістиролу як по міцності, так і по теплопровідності. З часом вона сиріє і осідає, утворюючи «містки холоду», що може призвести до гниття каркасу будинку.

15. Скільки часу йде на створення проекту?

Ескізи проекту робляться не довше тижня. Робочий проект готується за 10-14 днів.

16. Який термін виготовлення комплекту будинку?

Ми виробляємо будинку на замовлення. Будинок загальною площею 150 кв.м виготовляється на заводі за 5 днів (без урахування поточної черги і часу, витраченого на підготовку проектної документації, якщо проект індивідуальний).

17. Якщо організовувати самовивіз, які об'єм і вага комплекту будинку з SIP-панелей, а також рекомендований спосіб транспортування?

Найпоширеніший спосіб транспортування - автотранспорт. Вага комплекту будинку площею 150 кв.м становить приблизно 20 тонн, а його обсяг приблизно дорівнює 130 куб.м. Для переміщення комплекту такого обсягу потрібно 2 єврофури.

18. Який процес доставки SIP-панелей до місця будівництва?

Доставка SIP-панелей проводиться відповідним за розміром транспортом. Клієнту бажано провести необхідні приготування до розвантаження та зберігання панелей. Кран для розвантаження, як правило, не потрібен.

19. На моїй ділянці немає поки електрики. Чи можна в цих умовах провести монтаж SIP-будинку?

Збірка будинків з SIP-панелей здійснюється навіть при відсутності електрики на ділянці.

20. Де живе бригада робітників на час складання будинку?

Якщо об'єкт будівництва значно віддалений від міста, то бригада будівельників проживає в битовці.

21. Яка технологія закладення стиків панелей?

Стики обробляються монтажною піною, а з'єднуються за допомогою бруса. З двох сторін стику кріпляться саморізами із кроком 5 сантиметрів.

22. Чи сертифіковані матеріали, що застосовуються при виготовленні «канадського» вдому?

На всі використовувані у виробництві SIP-будинку матеріали є необхідні сертифікати: на плити OSB - сертифікат відповідності та санітарно-епідеміологічний висновок; на пінополістирол - сертифікат пожежної безпеки і санітарно-епідеміологічний висновок; на клей (поліуретановий) - санітарно-епідеміологічний висновок.

23. Чи обов'язково використовувати гіпсокартон перед поклейкой шпалер або фарбуванням?

Ви можете вибрати будь-який варіант обробки. Шпалери допускається клеїти як безпосередньо на сендвіч-панелі, так і на гіпсокартон.

24. Чи вимагається яка-небудь додаткова основа між панелями підлоги і підлоговим покриттям?

Як правило, не потрібно. Панелі підлоги є ідеальним основою для чистового покриття. Тим не менш, в кожному конкретному випадку ми радимо звернутися до інструкції з укладання підлогового покриття, рекомендованої виробником.

25. Чи відносяться SIP панелі до легкозаймистих матеріалів?

Високий ступінь пожежобезпеки сендвіч панелей обумовлений ​​наявністю в складі пінополістиролу особливих речовин - антипіренів, які надають матеріалу властивості самозатухания. Складові частини конструкції з дерева проходять обробку спеціальним вогнебіозахисні складом, який сприяє підвищенню рівня пожежної безпеки будівель з SIP панелей.

26. Як здійснюється кріплення навісний меблів в будинках з сендвіч-панелей?

У будинках з SIP панелей кріплення навісний меблів проводиться простіше, ніж у будівлях за традиційними технологіями. Кріплення меблів можна здійснювати безпосередньо до стін, без використання дюбелів. Показник опору шурупів до висмикування з SIP панелей значно перевищує норми, встановлені ГОСТом (60 Н/мм) і складає 112,5 Н/мм.

27. Який термін експлуатації будинку з SIP панелей?

Беручи за показник досвід зарубіжних будівельних компаній та власників збудованих ними будинків, можна говорити про термін в 80 років. Проте ця технологія не стоїть на місці і невпинно удосконалюється, тому можна розраховувати на час експлуатації до 100 років.

28. Скільки потрібно часу на зведення будинку з SIP панелей?

Наш завод витрачає на виготовлення самого комплекту панелей для будинку 1-3 дні. Бригада з 5 чоловік виконає збір нового будинку в 5-15 днів. Оздоблення будинку потребує деякого часу, в результаті загальний термін будівництва складе від 2 до 4 міс.

29. Як провести збірку будинку з комплекту за відсутності електрики на місця будівництва?

У разі необхідності ми оснащуємо об'єкт генератором з потужністю, достатньої для освітлення.

30. Як проводиться установка вікон і дверей в будинку з SIP панелей?

У будинках, побудованих за нашою технологією, вікна і двері встановлюються аналогічно тому, як це відбувається в будь-яких інших приміщеннях і житлових будівлях. Варто відзначити, на противагу іншим технологіям будівництва, SIP панелі підганяються під розміри, позначені в проекті, ще на заводі, що дає можливість відразу купувати вікна і двері для майбутнього будинку, що значною мірою прискорює процес будівництва.

31. Яке оздоблення краще для будинків з SIP панелей?

Для фасаду, покрівлі, інтер'єру будинків, зведених за даною технологією, може використовуватися будь-яке оздоблення. При цьому процес ремонту не потребує попередньої підготовки стінових, полових і стельових поверхонь, що дає можливість значно заощадити час і гроші. Для даху підходить металочерепиця, м'яка черепиця, натуральна черепиця, шифер, рулонні матеріали. У зовнішній обробці можна застосовувати цеглу, сайдинг, вагонку і декоративну штукатурку. Ніяких обмежень з внутрішнього оздоблення також не існує, всі побажання власника будинку здійсненні.

32. Який фундамент треба встановити для будинку з SIP-панелей?

Підбір фундамент здійснюється, виходячи з конструкції будинку і типу грунту під ним. Серед відповідних: залізобетонний, монолітний, стовпчастий, збірний і стрічковий фундамент. Фахівці рекомендують встановлювати при будівництві свайно-вінтавой фундамент, які підходять практично для будь-яких типів грунту.

33. Яка система опалення оптимальна для будинків з SIP панелей?

Абсолютно будь-яка система опалення здатна впоратися з опаленням будинку з SIP панелей. Найзручнішим і ефективним варіантом опалення буде електричне з можливістю регулювання температури в кожній окремій кімнаті будинку.

34. Чи можливо повністю запобігти появі дрібних гризунів в будинку з сендвіч панелей?

Зведення будинку з SIP панелей при бажанні клієнта може включати в себе заходи посиленого захисту від дрібних гризунів: з цією метою нижні панелі обробляються спеціальним складом, використовується мелкоячеистая сітка для захисту безпосередньо панелей, а також проводиться установка УЗ приладу для відлякування гризунів. Зазвичай подібний набір захисних засобів достатній для запобігання нашестя гризунів і комах.

35. Можна зробити замовлення на комплект SIP панелей для споруди в іншому регіоні?

Так, звичайно, можна. Наша компанія здійснює доставку комплекту в інші регіони. Вартість і терміни доставки обговорюються в кожному конкретному випадку індивідуально.

36. Чи необхідний для внутрішньої обробки будинку (фарбування, обклеювання шпалерами) гіпсокартон?

Одне з чудових властивостей SIP панелей - відсутність потреби використовувати при обробці інтер'єру додаткові матеріали. Панелі дозволяють виробляти будь-яку обробку швидко і якісно, будь то забарвлення або поклейка шпалер, необхідність в гіпсокартону відпадає.

37. Чи вимагається основа між підлоговим покриттям і SIP панелями будинку?

Зазвичай самі панелі є прекрасною основою для настилу покриття, і необхідність в організації будь-якої додаткової основи відпадає. Однак є ряд підлогових покриттів, що вимагають основи в обов'язковому порядку, про це краще дізнатися при придбанні цього покриття.

38. Чи вимагає будинок з сендвіч панелей додаткової гідроізоляції?

Пінополістирол не вбирає вологу, на відміну від звичайного утеплювача. Шматок пінополістиролу, поміщений у воду, за тижневий термін вбере тільки 0,5% рідини від власного об'єму. Ці показники настільки малі, що ними допустимо знехтувати. Ці властивості пінополістиролу дозволяють не проводити додаткової гідроізоляції в будинках з SIP панелей.

39. Чому в нашій країні так мало будинків з SIP панелей?

Ця технологія домобудівництва в Україні стала відома порівняно недавно. Отримавши за кордоном (США, Канада, Німеччина та інші країни) широке поширення, технологія SIP не могла бути проігнорованою нашими будівельниками. Експерти та учасники ринку сходять на думці, що малоповерхове будівництво має хороші перспективи в Украні. Висока швидкість зведення, економічність, відмінні експлуатаційні характеристики, екологічна безпека роблять технологію SIP все більш популярною в нашій країні.

40. Наскільки ці будинки безпечні і екологічні для проживання?

Побудовані за технологією SIP будинки відрізняються безпекою як для здоров'я людини, так і для навколишнього середовища. Складовими частинами екологічної безпеки є пінополістирол, який згідно санітарно-гігієнічним нормам може контактувати навіть з харчовими продуктами, і плити ОСП, матеріалом для виробництва яких є дерев'яна щепа.Дома з сендвіч панелей гіпоалергенні і відповідають різноманітним критеріям якості та екологічної безпеки, що пред'являються у всіх країнах світу до житлових строеніям.Поетому дана технологія підходить для зведення шкіл, лікарень, дитячих садків, житлових будинків та інших медичних і дитячих установ.

41. Яка вага однієї стандартної панелі 1250х2500?

Вага однієї стандартної панелі 1250х2500 товщиною 164мм становить приблизно 50 кг.

42. Пінополістирол якої марки Ви використовуєте?

Пінополістирол марки ПСБ-С-25 товщиною 140 мм. При негативних температурах в утеплювачі (у стіні) виникне точка роси, тобто при перепаді температур він буде сиріти, що в свою чергу призведе до втрати теплотехнічних властивостей і руйнування.

43. Чи не потрібно установка додаткових шарів паро-гідроізоляції при проведенні оздоблювальних робіт?

Абсолютно вірно, 'точка роси' опиняється всередині утеплювача. Відповідь на питання слід, виходячи з властивостей пінополістиролу:
Поведінка пінополістиролу при контакті з водою оцінюється з урахуванням двох аспектів: водопоглинання і паропроникність. Пінополістирол не гігроскопічний, кількість води, яка може проникнути в проміжки між гранулами, настільки мало, що його впливом на теплопровідність можна знехтувати. Водопоглинання при зануренні у воду на 7 днів складає 0,5% від обсягу. Дифузія водяної пари в пінополістиролі нехтує мала і, як наслідок - повна відсутність конденсату усередині пінополістиролу. Тому установка додаткової ізоляції не потрібно.

44. Яка висота стель у Ваших оселях?

Висота стель може бути 2.5 м, 2.8 м і 3 м (стандартні розміри). В окремих випадках вона може бути практично будь-який.

45. Зловмисники можуть нанести шкоду конструкції будинку?

Найпростіший вхід для вандалів - вікно. Під зовнішньою обробкою не видно з якого матеріалу побудований будинок. Випиляти в стіні двері - це складно і довго. До речі, ви будете дуже здивовані, з якою легкістю відкривається майже будь-який замок, почитайте для інтересу www.kriminalist.com

46. Чи правда, що в каркасних будинках не можна покласти кахель на другому поверсі?

Ні, не правда. Кахель на ОСП панелі рекомендується укладати на спеціальний клей.